24.02.2019

Proč filtrovat? Známe nejméně 10 důvodů

Image 0

Jaké konkrétní výhody má filtrace vody? Posbírali jsme jich 10, abyste se mohli lépe rozhodnout zda filtrovat nebo ne.

Život na Zemi začal ve vodě a z ní se vyvíjel. Naše tělo se primárně skládá z vody: obsah vody samotných buňěk se pohybuje od 70% do 80%. Voda je biologické médium zde na Zemi které podporuje všechny formy života. Cirkuluje v našem těle bez odpočinku a způsobuje, že makromolekuly (proteiny, enzymy a geny) a buňky fungují správně.

Naše přírodní zdroje jsou pod velkým tlakem, protože bojujeme s neustále se měnícím klimatem, znečištěním a potřebami rychle rostoucí populace. Poptávka po kvalitní pitné vodě nikdy nebyla větší.

I když v naší krajině máme vodu, která je bezpečná k pití, kvalita vody v místě spotřeby nemusí vždy být pro naše krátkodobé nebo dlouhodobé zdraví dobrá. Kontaminanty včetně těžkých kovů, chemikálie jako chlor, pesticidy, bakterie, organické a neorganické sloučeniny mohou být přítomny v naší pitné vodě.

Všichni víme, že přístup k čisté, sladké vodě je zásadní pro naše zdraví a blahobyt – právě filtrováním naší vody to můžeme dosáhnout. Většina filtrů na vodu odstraňuje škodlivé chemické látky a bakterie, které mohou při konzumaci způsobit nemoce a obecně špatný zdravotní stav. Existuje mnoho dalších výhod filtrování, včetně lepší chuti vody, a fakt, že je nákladově efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí než nákup balené vody.

10 důvodů proč filtrovat

  1. Pitná, filtrovaná voda chrání tělo před onemocněním a vede k celkovému zvýšení zdraví a energie.
  2. Filtrace se uplatní i v těch nejnáročnějších aplikacích v potravinářství a výrobě nápojů.
  3. Filtrování může poskytnout vodu s lepší chutí a bez zápachu odstraněním chloru, chemikálií, pesticidů, těžkých kovů a bakteriálních kontaminantů.
  4. Vodní filtry a filtrační systémy odstraňují olovo z pitné vody bezprostředně před spotřebou, čímž zabraňují vnikání této škodlivé látky do těla.
  5. Vodní filtr na bázi aktivního uhlí může selektivně odstraňovat nebezpečné kontaminující látky z pitné vody, přičem zachovává minerály, které vyrovnávají pH pitné vody.
  6. Pití čisté vody je pro děti zvlášť důležité. Filtry na vodu poskytují nejkvalitnější vodu pro vývoj imunitních systémů dětí.
  7. Filtry na vodu snižují riziko gastrointestinálního onemocnění o více než 80%.
  8. Filtry na vodu značně snižují riziko vzniku určitých druhů rakoviny, včetně rakoviny konečníku, rakoviny tlustého střeva a rakoviny močového měchýře odstraněním chloru.
  9. Vodní filtry nabízejí poslední obrannou linii mezi tělem a více než 2100 známými toxiny, které mohou být přítomny v pitné vodě.
  10. Filtrovaná voda stojí mnohem méně než drahá lahvová voda a snižuje toxický odpad v životním prostředí.

Zatímco vodní filtry odstraňují většinu kontaminantů, je důležité mít na paměti, že různé filtry mají různé výsledky. Rozhodněte se proto vždy pro řešení, které nejvíc vyhovuje vašim potřebám.

Juice Bar - vždy čerstvé ovocné osvěžení pro dodání energie a radosti na každý den!

Unique Juice Bar Koncept 

Společnost J&B Unique Vám nabízí Unique Juice Bar Koncept. Naší specialitou je vlastní technický vývoj systémů výdeje chlazených i nechlazených nápojů a pokrytí všech přání klienta v oblasti zdravého a chutného pitného režimu. Umíme taky vyřešit kompletní sortiment džusů, sirupů, iontových nápojů určených pro pitný režim na pracovištích, v  gastro provozech, hotelech, fast foodech i v domácnosti.
Našim cílem je poskytnout svému partnerovi návod pro efektivní fungování celého systému. Podpora se týká vstupního školení, trvalého rozvoje vzdělávání, prodejních materiálů, marketingu, IT i technické podpory. Víme, že zvyklosti v jednotlivých zemích Evropy jsou rozdílné a jsme připraveni Vám s konceptem na míru pomoci.